Christos
Starokatolická farní obec Brno
Stránky
(Jirka, 04.12.2007 08:18:37)

Přeji všem hezké svátky Vánoční.
Na to kolik Vás starokatolíků tady v Brně je, tak máte opravdu moc pěkné a přehledné stránky.
Chtěl bych poděkovat i za včerejší povídání v mládeži CBčka. Bylo to zajímavé. Nic jsem do té doby o Vás starokatolících neslyšel. Přeji Vám hodně Božího požehnání jak v růstu sborů, tak i ve Vaší činnosti a službě Bohu. Moc mě potěšila Vaše chuť spolupracovat s jinými církvemi. Je to potřeba se poznávat a spolupracovat.
S Pánem Bohem

[nezadáno]
([nezadáno], 22.11.2007 09:11:38)

Pane Berko, pokud jste sodomita, tak nechápu, co vám vadí na starokatolících. Ti vám klidně požehnají.

[nezadáno]
([nezadáno], 30.10.2007 11:41:01)

[nezadáno]

RE: spinavci
(Vianney, 29.10.2007 23:19:02)

Drahý pane Berka, starokatolík sice nejsem, ale nepochopím, proč se do bratří starokatolíků navážíte. Pokud máte nějaké potíže se svojí orientací, tak mám pocit, že farní web není právě vhodné místo, kde se rozvíjet o údajných křivdách. Navíc sumarizujete - hážete všechny do jednoho pytle, promiňte, ale TAKHLE SE NECHOVÁ SLUŠNÝ ČLOVĚK!

spinavci
(Excert, 21.10.2007 19:27:35)

Cauky kluci!!Ja nejsem v pravde nijak svaty ale jsem uprimny klucina do pohody a nepohody a mam to uz od detstvi!!Od krestanu sem odesel kvuli orientaci a vy jste spinavci nejvetsi pod sluncem a ja se s vama nebudu parat!!Martin Berka Blansko-sever!!

RE: Přání
(Mirek, 09.04.2007 14:55:07)

Moc dekujeme [nezadanemu] :) a prejeme totez.

Kez se nam vsem dobre podari ponorit se s Kristem do smrti a vstat jako novi lide!

Přání
([nezadáno], 08.04.2007 13:21:59)

Přeji odloučeným bratřím ze SKC pokojné Velikonoce.

HRANICE
(Shade, 01.04.2007 22:30:28)

Vaši předkové patří na zápalné hranice, stejně jako jste to dělali vy nám.

RE: Bůh? To snad nééé:-)
(Mirek, 28.03.2007 11:02:19)

Tak si to uzij ;)

BTW nasi predkove meli pekne prislovi: Čiň ďáblu dobře, peklem se ti odmění :)

Bůh? To snad nééé:-)
(Shade, 17.03.2007 21:12:01)

Vy vážně uznáváte boha? Já sem satanista, a bůh je pro mne kašpárek. Proč ho tak velebíte? Co pro vás kdy udělal?

catholicus
([nezadáno], 11.03.2007 13:01:16)

[nezadáno]

Pozoruju
(katolík, 03.03.2007 08:57:42)

že od té doby, co tady přestalo hádání je tady nějak málo příspěvků. Je dobře, že hádání přestalo.

pozdrav
(SlavomiraK, 30.12.2006 00:44:34)

Mili i snesvareni bratia a svesterky vo viere v Krista, zelam vam vsetkym a zvlast vsetkym mojim drahym starokatolikom pozehnane vianocne sviatky a pri tej prilezitosti i stastny a uspesny rok 2007.

k: katolík, 29,12.2006
(Mirek z Liberce, 29.12.2006 21:52:50)

No, a já si vždycky myslel, že je to jablonecko. Původně jsem totiž z Jablonce n.N.
Pokud by byl zájem o vzájemnou korespondenci "o všem", pak mi lze psát na: mirda63(na)centrum(tečka)cz

k předchozímu příspěvku
(katolík, 29.12.2006 14:27:22)

Díky za reakci. Já jsem taky ze severních čech, a z okresu, který je na tom asi z této časti republiky nejhůř - z českolipska.

reakce - katolík - 27.12.2006
(Mirek z Liberce, 27.12.2006 20:42:08)

Zdravím a na vysvětlenou mého předchozího příspěvku - lze-li to tak nazvat - bych chtěl říci, že jsem svá slova pochopitelně nemyslel nijak paušálně, vím, že plni zloby, jak jsem psal, nejsou VŠICHNI římští katolíci. Dokonce je nepovažuji za své nepřátele a ani nechci podle jedinců soudit celek. Byla to jen reakce na to, co jsem viděl já. Jistě, v době mého působení (to asi není ten správný výraz) v římské církvi jsem se setkal s prima lidičkami, ale většina věřících s nimiž jsem se setkal byla takových, jak jsem se zmínil.
Snad je to dáno i tím, že žiji na severu Čech, v pohraničí a tady to byl - jak jsem slyšel od starousedlíků i četl v literatuře - vždy takový podivný kraj. Jak co se skladby obyvatelstva týče, tak i - a to s tím souvisí - v otázkách vyznání.
Ano, nevnucovat svou víru nikomu, ale žít podle ní. Pokud by tak uvažovali všichni, bylo by v mnohém lépe.
Ještě, když jsem byl v římské církvi, někteří souvěrci se na mne mračili, když mne viděli stýkat se např. s Adventisty.
Mám tam pár dobrých známých a ani my si vzájemně nic nevnucujeme. Dokonce to šlo tak daleko, že jsme si žertem říkali "bráško katolíku" a "ty kluku protestantskej".
V podstatných otázkách víry jsme se shodli a to nám stačilo. Tak to jenom na vysvětlenou.
Do Nového roku 2007 přeji vše dobré a hojnost Božího požehnání.

reakce
(katolík, 27.12.2006 10:59:07)

Nemá smysl se tady pouštět do nějakých teologických disputací. Hádat se a přít se je nesmysl. Proč se hrabat v tom, jestli ti římskokatoličtí "světci" jsou plní zloby? U některých (a je jich asi dost) je to sice pravda, ale podle jedinců přece nelze soudit celek. Kristus řekl: "Milujte své nepřátele." tak proč těm lidem, i když s nimi nesouhlasíme, nadávat. Jsem římský katolík a musím říct, že římskokatolickou církev bych za žádnou jinou neměnil. Do třídy chodím se starokatolíkem a docela dobře se s ním snáším, protože si navzájem nevnucujeme svou víru, ale každý si podle té své žijeme.

pokračování reakce na disputace
(Mirek z Liberce, 25.12.2006 02:18:32)

Zdá se, že tomu všichni věří - krom učitelů samých. A takových paradoxů je v římské církvi více, ale to už by byla jiná píseň.

reakce na "disputace" září-říjen 06
(Mirek z Liberce, 25.12.2006 02:14:42)

Chci trošičku ragovat na příspěvky nestarokatolíků. Ostatně i já jsem - do svých 43 let - byl začleněn do řad římskokatolických věřících, takže vím, o čem píšu.
Nevím a nechápu; odkud se bere ta zášť římských katolíků vůči jiným církvím? Nechci pochopitelně říci, že názory zde uvedené jsou smýšlením všech římsko-katolických věřících, ale to, co se zde objevuje a co jsem mohl číst mi připadá jako výroky lidiček, kteří vůbec nevědí, "která bije".
Ano, vím, že do římskokatolických chrámů vcházejí lidé a po mši sv. z nich vycházejí "světci" - mnohdy plní zloby, klepů, starostí typu: kdo, kde, s kým, případně za kolik. Starostí o to, zda testy HIV dopadly negativně (? - vždyť žijí tak ctnostně), starostí o to, zda mi pan farář při svátosti smíření odpustí, že jsem zhřešil/a s vlastní/-m manželkou/-em...
Ach, ach, ach. Nejvíc mne na tom všem zaujala skutečnost, že do takovýchto debat se pouštějí lidé, kteří dané věci vůbec anebo téměř nerozumí, a přesto o ní dokážou "zasvěceně" hovořit.
Ne, není to k smíchu. Nechci dané problematice přikládat větší význam, než jaký ve skutečnosti má, ale lidé, kteří tak srdnatě hájí "svoji" pravdu možná ani netuší, že bojují za cizí lež. A to nevzbuzuje hněv, spíše lítost.
Jak si mohou být jisti, že právě oni jsou ti praví a vyvolení a ostatní jsou, pro svou "herezi", odsouzeni "k plamenům pekelným"? Kde berou tu jistotu? V Písmu sv.? Sotva. Možná pisatelé různých útočným článků žijí ještě v době, kdy pan farář, starosta a učitel mají vždycky pravdu. Pak by se mnohé vysvětlovalo. Nezkoumat, nepřemýšlet, poslouchat. Rád poslouchat - a poslechnout.
Ještě bych se chtěl zeptat onoho horlivce Š. M., 11.11.2006. Píše tam cosi o rozdílu mezi pojmy zpřítomněmí a připomínkou. To nechám nyní stranou. Ale spíše by se mohl zamyslet nad jiným tématem. Vidím, že je teologicky velmi vzdělaný. V římskokatolické církvi je podávána eucharistie, prostým věřícím, pod JEDNÍM způsobem. Církev učí, že v chlebu - těle, je přítomna i krev Kristova. ... [zkráceno]

reakce na "unam sanctam"
(Š. M., 11.11.2006 19:41:13)

et unam sanctam Catholicam et apostolicam ecclesiam
(a v jednu svatou všeobecnou a apoštolskou církev) - ještě štěstí že umim liturgickou latinu. Tak proč "starokatolická"
když jste s námi ÚDAJNĚ PODLE VÁS jedna Církev. Nelze přece mít svátostnou jednotu s protestanty, kteří na rozdíl od katolíků mají "večeři Páně" na připomínku? KATOLÍCI MAJÍ ZPŘÍTOMNĚNÍ A TO JE ROZDÍL. Pokuď někdo chápe eucharistii jen jako připomínku, pak už o něm nelze mluvit jako o katolíkovi.

unam sanctam
(catholicus, 10.11.2006 18:04:47)

et unam sanctam CATHOLICAM et apostolicam ecclesiam, rozhodně ne alt(ernativ)catholicam...

dodatek k reakci
(Š. M., 26.10.2006 12:02:40)

A když jsem s bohoslovci několik těch dní trávil, bylo to v semináři, který jsme si mohli celý prolézt a žádných tunelů
které by sloužili biskupům jsem si nevšimnul. Takže téma tunel - orální sex je taky blbost.

reakce na: Ad: novoprotestantům
(Š. M., 26.10.2006 11:55:01)

Píšete, že římskokatolická církev jediným slovem neprotestovala proti fašismu. Dovolte, vážený neznámý abych Vás odkázal na encykliku "Mit brennender Sorge" od sv. otce Pia XI z roku 1937, v překladu "S palčivou starostí" - je to snad jediná encyklika v původním textu napsaná německy a je namířená právě proti fašistům. Přečtěte si jí /pokuď jí seženete/ a pak už snad nenapíšete takovou kravinu jako že "církev jediným slovem neprotestovala proti fašistům" - docela nedávno jsem v antikvariátě našel knihu /celkem tlustou/ která pojednává o kněžích v koncentrácích. Sice i o protestantských /mezi protestanty počítám i starokatolíky/, ale většina kněží v koncentrácích byli římsko a řeckokatoličtí kněží. Nejdřív si prostudujte laskavě něco co s tématem o kterém píšete souvisí a nepište kraviny. A co se týká tématu biskup - bohoslovec, tak já měl možnost s bohoslovci několik dní prožít a s žádným sexuálním obtěžováním /píšete o orálním sexu/ jsem se tam nesetkal. V Ě T Š Í K R A V I N U N E Ž T E N V Á Š P Ř Í S P Ě V E K J S E M S N A D J E Š T Ě N E Č E T L !!!!!

RE: RSS podruhe
(Mirek, 10.10.2006 21:34:22)

Zpravy nevybira podle jineho kriteria RSS system, ale Rosta, protoze se rozhod, ze do aktualit v diskusich (teda do RSS) bude vkladat jenom neco :)

Za tu pripominku ohledne HEAD dik, nejak me to nenapadlo. Ted by to snad uz melo fachcit.

RSS podruhe
(Pavel S., 10.10.2006 11:04:15)

RSS asi nejak funguje, ale ne uplne tak, jak bych ocekaval.
Evidentne vybira zpravy podle jineho kriteria, nez se zobrazuji v Aktualitach. Ted se tam napriklad objevily dva prispevky tykajici se stredy, ale RSS nezareagovalo. Taky bych se primlouval za agregovani vice nez 5 poslednich prispevku (pokud to taky neni zpusobene filtrem).

RSS kanal jde taky pridat do sekce head tak, aby ho novejsi prohlizece samy nabizely navstevnikum.

(Testovano v Opere).

Pěkné stránky!
(Kristýna, 09.10.2006 08:57:49)

Děkuji za pozvání na tyto pěkné stránky a přeji všem lidem, kteří smýšlí ve svých srdcích spravedlivě a podílí se na tomto díle, jen vše dobré a nechť je na jejich cestě životem provází Boží světlo....

Až příjde Kristus
(Vladimír, 07.10.2006 21:09:10)

zeptá se: ,, Co jste pro mne udělali i neudělali? Hádali jste se o hloupostech, místo abyste pro mne pracovali!
Petra jsem pověřil, aby pásl moje ovce, a to trojnásobně-
kolikrát jsem vám to měl ještě říkat? Proč jste si raději
nevšímali toho zlého, který štěpí a ničí mé poselství?"

proč?
(nestarok, 07.10.2006 14:28:02)

proč? proč? proč?
věří se u vás v peklo?
skutečně existujete, nebo je tohle jen nějaká na počítači vytvořená stránka o fikční společnosti lidí, co už nevědí, jak nacpat satanovi chřtán? doufám, že to je vše jen vtip, pokud ne, Bůh vám buď milostiv, zvlášť za otřesný název vaší "společnosti".

RE: RSS
(Mirek, 06.10.2006 20:09:19)

Takze RSS kanal pro aktuality je zprovoznen. URL je http://starokatolici-brno.org/diskuse/rss.php?13
Vypada to, ze vse funguje dobre, ale nerucim za to :) Testeri jsou vitani.

RE: RSS
(Mirek, 06.10.2006 15:21:24)

RSS by pro aktuality nebylo spatne. Pripravujeme diskusi, ktera rss umi, takze to asi udelame touto cestou.

RSS?
(Pavel S., 04.10.2006 11:22:34)

Bylo by mozne zridit RSS kanal pro aktuality?

PS: napsat 1.10. do aktualit, ze 1.10 se mse nekona... Zrovna, kdyz se jednou chystam prijit. ;)

+ dovysvětlení
(Mirek, 08.09.2006 12:23:27)

Starokatolíci mají jednu pěknou tradici, které si velmi vážím, a to důraz na kristocentrismus (ještě lépe "ježíšocentrismus") v teologii i praxi.

Podle toho, co nám říkají evangelia, si můžeme být na 99,9% jisti, že jakékoliv otázky náboženského establishmentu, včetně všech sporů o pravověrnost těch či oněch, nejsou Ježíšovým tématem. A když ano, potom jsou takové otázky a s nimi spojené snahy kritizovány jako odvádějící pozornost od člověka (křesťanským eufemismem "bližního") a - světe div se! - tímpádem i Boha samého.

Pokud je nám vytýkáno cokoli týkající se údajné "nepravověrnosti", můžu s klidným svědomím mávnout rukou s letmou vzpomínkou na patero "Běda vám ... pokrytci!"

Jsem rád, že nám nejsou vyčítány lži, nepřátelství, hašteření, pomluvy, stranictví nebo cokoli jiného, co je v příkrém rozporu s vlastním jádrem věci, za kterou Ježíš bojoval a zemřel. Takovou kritiku bych totiž musel vzít zcela vážně a vedla by mě k hlubokému zamyšlení nad naší cestou.

Jednovětý abstrakt: otázka, které shromáždění (ekklesia) lidí, jdoucích po cestě za Pánem, je "to pravé", mne vůbec nevzrušuje.

"Kdo mě chce sloužit, ať mě následuje, a kde jsem já, tam bude i můj služebník."

Přeji všem hodně sil na náročné cestě.

Kdo nemiluje, nezna Boha
(Mirek, 08.09.2006 10:55:25)

Na utoky od nejruznejsich "superpravovernych" jsem zvykly a nechavaji me naprosto klidnym. Jsem hluboce presvedcen o tom, ze by nas nemely vyprovokovat k tomu, abychom spadli na jejich uroven.

Vsechny nase zastance tedy vyzyvam: svoje usili zamerme predevsim do vlastnich rad. Apologie, obzvlaste vedena timto zpusobem, nikomu nepomuze a je ztratou casu, ktery se da vyuzit konstruktivneji.

Nase odpurce (nebo naseHO odpurce?) na druhou stranu muzu jenom podporit v jeho protestu. Zijeme v demokraticke spolecnosti a kazdy muze zvednout svuj hlas a vyuzit vsechny demokraticke prostredky k boji proti tomu, co se mu nelibi. Upalit nas uz bohuzel nemuzete :) Navic podle reakci, ktere nam chodi, vime, ze ti, kdo takto "superpravoverne" vystupuji, si pouze podrezavaji vlastni vetev... (jestli muzu doporucit, jeste lepsi reklamou by pro nas bylo vykrikovani "Pozor kaciri! Drzte se od nich dal!" - bohosluzby mame v nedeli, 16:15, Cerveny kostel - pole je volne)

Vsem ale opet vzkazuji: TOTO NENÍ DISKUSNÍ FÓRUM, ALE NÁVŠTĚVNÍ KNIHA. Myslím, že rozdíl je jasný a snadno pochopitelný i člověku s podprůměrným IQ.

Popletenému křesťanu
([nezadáno], 07.09.2006 14:46:02)

"Neznáte definici katolictví. Učitel církve sv. Vincenc z Lerina stanovil, že katolické je to, co vždycky, všude a všichni věřili."
To by katolické nebylo vůbec nic. Nepopletl jste to trochu? Není to tak, že katolické je to, v co Církev vždy a všude věřila? To už je lepší. Církev vždy a všude věřila v primát papeže. V co věří ti, co se od církve oddělili, i když se nazývají křesťany není důležité, stejně jako není důležité v co věří muslimové, budhisté nebo ateisté.
Kde starokatolíci učí, že je třeba vraždit staré lidi? Velká část z nich schvaluje eutanázii.
Co je to manželská onanie? Sexuální chování manželů, které není otevřeno plození.
Znáte onanovat faráře? Vaše znalosti bych nechtěl mít.
O tunelech k bohoslovcům nic nevím.
Prý jste absolvent logiky a přitom vám není rozdíl mezi morálními zásadami a jejich aplikací v praxi, která se nemusí dařit, a to ani katolíkům.
Termínem Boží království je míněna Církev, pane Křesťane.
Neexistuje moje církev či církev jiných. Církev je jen jedna. Samozřejmě že je katolická, to je její známkou. Mou vírou hříchy jiných neotřesou, to mi věřte. Dříve než věřím každé pitomosti, tak chci důkaz.

Kampaně
(Křesťan, 06.09.2006 21:21:42)

Pokud ty soudy jdou do stovek a stovek a při soudních procesech prohrávají, tak to nejsou důkazy? A pokud Groer - videňský kardinál tvrdil nejdříve, že nic a pak se přiznal a byl za pokání od Jana Pavla II. dán k sestrám, aby nezheřil, to není fakt? A přiznání biskupů a kněží (nejenom v USA, prosím) není fakt? Sundejte si klapky z očí! U ostatních církeví je vše černé, ale o hčříších Vaší církve radši nevíte nebo to nazýváte kampaní, aby se Vaše víra nemusela otřást. Není to poctivé hledání pravdy.

Ad rimsky katolik
(Krestan, 06.09.2006 21:19:12)

Aha, vy jste tedy rimský katolík. Abychom si to ujasnili. Neznáte definici katolictví. Učitel církve sv. Vincenc z Lerina stanovil, že katolické je to, co vždycky, všude a všichni věřili. Pokud v podřízenost papeži věří polovina křesťanů, nemůže to být katolické, protože v to nevěří všichni, ale jen římští a řečtí katolíci. de jste se dočetl, že starokatolíci učí např. vraždit staré lidi. Co to je manželská onanie? Já znám onanovat jenom římskokatolické faráře, kteří nemohou mít manželky a tak si takhle vybíjí svůj pud. Vůbec jste nereagoval na morálku biskupů homosexuálů, kteří si budují tunely k bohoslovcům, aby jim orálně posloužili, případně zneužívání dětí pohlavně kněžími. To je tedy znak římsko-katolické morálky? Kristus nikde nehlásil katolickou církev. Ale hlásal Boží království. To jen římská církev si během staletí začala činit nárok i nad ostatní patriarcháty, což bylo podporováno mocí v období tzv. césaropapismu a opačně.

Ad: Novoprotestantům 2
(Katolík, 05.09.2006 13:00:00)

Koukám, co mi pěkného napíšou starokatolíci a jejich příznivci a nejsem zklamán - stojí to za to.
Přívlastek řecký, římský označuje katolíky různých obřadů. Pro to, aby se někdo mohl nazývat katolíkem musí být pokřtěn, vyznávat katolickou víru a být v jednotě s papežem a biskupy. Proto ti, co se označují staro-katolíci způsobují jen zmatek, neboť jim chybí dvě zásadní věci charakterizující katolíky - katolická víra a uznání podřízenosti papeži.
Termín katolík (catholicus) vznikl velmi záhy pro označení člověka, který vyznává křesťanskou nauku v její plnosti (včetně autority papeže), a sloužil k odlišení těchto lidí od bludařů, kteří se rovněž nazývali křesťany. Takzvaní starokatolíci se stále mohou nazývat křesťany, i když křesťanskou nauku v plnosti nevyznávají. Nemohou se ale nazývat katolíky, protože nesplňují kritéria, kterými je tento pojem definován. Někteří z nich však nevyznávají ani to, co jejich společenství učí, ale to je již věc praxe.
Nevšiml jsem si, že bych se zabýval vyplýváním, pouze jsem konstatoval některá fakta, se kterými nemusíte souhlasit, ve kterých však těžko naleznete nějaký chybný vývod. Proto nechápu, proč hodnotíte můj příspěvek z hlediska logiky.
Ano, vím velmi dobře, v čem spočívá nauka katolická a v čem nauka protestantská, děkuji za optání.
V čem mají římští katolíci lepší morálku? Například nepodporují sodomii, manželskou onanii, vraždy starých lidí.
Přechod z oblasti teorie do oblasti praxe je zajímavý. Pius XI. vydal encykliku S palčivou starostí, kde ostře odsuzuje nacismus, Pius XII. nařídil klášterům pašovat Židy z Evropy, za což mu poděkoval například Simon Wiesenthal. Ano někteří faráři (není jich mnoho) mají nemanželské děti. Moc dobře vědí, že z hřešili a budou se ze svých hříchů před Bohem zodpovídat. Útoky na katolickou Církev v USA, vás jistě těší, když je s takovou chutí připomínáte. Můžete podat nějaký důkaz, že se nejedná o zmanipulované kampaně?

JESTE KE KATOLIKOVI
(Křestan, 02.09.2006 14:36:26)

Ještě se vracím k Vašemu láskyplnému příspěvku, milý KAtolíku (nevím, zda jste řecko či římský katolík). I tady je chyba - nenazýváte se správně! Studium, milý bratře! Hodně se tu hádejte a za pár let tedy máte sjednocený islám. Vzdyt to i Jezíš řekl: Hádejte se navzájem, jako jsem se já hádal s Vámi, že?

Ad Novoprotestantum
(Krestan, 02.09.2006 14:25:02)

Mily Katolíku (jaký jste? římsk, řecký, staro?)Běžte prosím znovu na hodiny náboženství. Jinak byste nemohl napsat takovou kravinu, jako že starokatolíci opustili křesťanskou věrouku. Jistě jste myslel římsko-katolickou. Ale to není - prosím- totožné slovo. Napište mi jediný článek starokatolické nauky, kterým tato církev naní křesťanská. Znáte její nauku! Nejsem starokatolík, ale jejich stránky jsem četl a Vaše "logické"vývody ve mně jako v absolventovi logiky vzbuzuhjí rozpaky až pochyby o Vašem vzdělání...Víte vůbec v čem spočívá katolická nauka? Víte v čem protestantská? Proboha, než zase napíšete takové nesmysly, tak se běžte dvakrát (či třikrát) vysaunovat. A v čem mají římako-katolíci lepší morálku? Že si jejich biskupové dělají bunkry k bohoslovcům a chtějí orální sex? Že jediným slovem neodporovali fašismu, ale podporovali ho (Slovensko?), že faráři mají nemanželské děti a zapírají je? Že zneužívají malé děti takovým způsobem a tak početně, že v USA se finančně bortí diecéze kvůli prohraným soudům? Kde je teď Váš zdravý rozum?

Novoprotestantům
(Katolík, 22.08.2006 13:41:16)

Víte, vy totiž hodně provokujete, proto jsou tu ti Waltři, Nezadaní, Džonové apod. Kdybyste se netvářili jako katolíci a ještě ti lepší, starší, ale přiznali si to, co jste, totiž protestantské společenství, pak by tu nikdo neměl potřebu se vám posmívat. Ale to, co předvádíte je opravdu k smíchu a zároveň k pláči. Málokteří protestanté prošli takovým "vývojem" neboli apostasií jako údajní staro-katolíci. A to, jak si své opuštění křesťanské věrouky a mravouky zdůvodňujete, je urážkou zdravého rozumu.

Prosba
(Jirka, 22.08.2006 13:01:26)

Když tak procházím návštěvní knihu, tane mi na mysli jediná prosba všem Džonům, Waltrům, Nezadaným, Starokatolíkům se smajlíkem, a jiným bezejmenným, kteří se ve svých textech tváří velmi římskokatolicky, nicméně jim asi nejde ani o bratrské setkání, ani o bratrské napomenutí, ale mají pouze nejspíše nepřekonatelnou potřebu anonymně urážet - prosím uvědomte si, že návštěvní kniha je vskutku výrazem pohostinnosti brněnského starokatolického společenství, místem, které se dává otevřeně k dispozici k reakci na obsah stránek, a je tak výrazem běžné slušnosti, která očekává, myslím oprávněně, i reciproční slušnost návštěvníka. Bylo by proto, myslím, pěkné, kdyby se přispěvatelé do návštěvní knihy vskutku omezili na věcné reakce k obsahu stránek, odpustili si ironické urážky a pokud mají chuť diskutovat o tom, co starokatolíci podle jejich názoru činí neřádně, nechť mají odvahu vyjít z pohodlné anonymity návštěvní knihy a obrátí se prostřednictvím jiného způsobu kontaktu na farní obec. Návštěvní kniha není diskusní fórum, nemůže jím být a mrzí mne, pokud toho někteří zneužívají.

Howgh
(Mirek, 21.08.2006 21:05:19)

Toto je NAVSTEVNI KNIHA, nikoli diskusni forum. Opakuji, co jsem napsal minule: "dál v této diskusi nehodlám pokračovat".

Moje nazory na papezstvi jsem dostatecne prezentoval na Christnetu (http://www.christnet.cz/diskuse/tema.asp?id=1783 a predchozi temata). Oficialni stanovisko UU k primatu viz napr. http://www.starokatolici-brno.org/?acc=tex_ibk_1970_primat nebo http://starokatolici-brno.org/?acc=tex_kury_rkcaskc.
Moje stanovisko neindikuje zadny "vyvoj starokatoliku", je to osobni nazor svobodneho clena svobodne cirkve.

O cem bychom se vlastne meli bavit? Pretahovat druheho na vlastni viru? Takovou potrebu narozdil od Vas nemam a proto by tato diskuse byla pro me stejnou ztratou casu jako mnohe z diskusi na ChN.

Howgh.

[nezadáno]
(Nezadaný, 21.08.2006 12:38:34)

Skutečně zvláštní vývoj existuje ve Starokatolické církvi, od odmítnutí dogmatu o neomylnosti papeže se dospěje až k odmítnutí papežského úřadu. Takovýto "vývoj" je jasným důkazem toho, že bez autority papeže není jednoty.
Staré tvrzení, že Pán Ježíš nezakládá úřad, ale hovoří pouze k Petrovi jako osobě, je lákavé, nicméně Skutky apoštolů i tradice hovoří jinak. Kliment Římský, čtvrtý biskup v Římě, který byl s největší pravděpodobností mužem zapsaným v knize života u Pavla (Fil 4,3), píše epištolu ke Korintským, v níž si je plně vědom své jurisdikce nástupce svatého Petra.
Ostatní námitky spočívají v nerozlišování osoby a úřadu, které je velmi důležité i pro pochopení papežské neomylnosti. Pán Ježíš kárá Petra, ale nebere mu jeho úřad. Ostatně Petrova nechápavost existovala ještě před sesláním Ducha svatého, proto je námitka naprosto bezcenná. Teprve po seslání Ducha svatého se Petr ujímá svého úřadu. Pavel kárá Petra, ale nepřestává ctít jeho autoritu. I podřízený může pokárat svého nadřízeného pro jeho osobní chyby, aniž by mu přestal být podřízen. No, že by katolíci někdy tvrdili, že papež není člověk, to si snad nemyslíte.
Svoboda neznamená překrucování pravdy!

Just my two cents...[nezadanému]
(Mirek, 21.08.2006 11:55:30)

Prestože si myslím, že apologie tohoto typu nemají smysl, jen kratce odpovím...

Oba citované úryvky mluví pochopitelně OSOBNĚ o Petrovi, nikoli o nějakém jeho úřadu (což je u Jana ještě zdůrazněno tím, že se používá hříčka přímo s jeho jménem - "Ty jsi Skála [Petr]..."). Není tam řečeno "Ty jsi Benedikt a na tomto požehnaném..."

A i tak Petrova úloha nespočívala v nějakém autoritativně-despotickém vedení, k čemuž je v NZ několik dokladů.

Nejklasičtější - Ga, zejména 2. kapitola
"11 Když pak Petr přišel do Antiochie, postavil jsem se otevřeně proti němu, protože byl zřejmě v neprávu. [...]13 A spolu s ním se takto pokrytecky chovali i ostatní Židé [...] 14 Když jsem však viděl, že nejdou přímo za pravdou evangelia[kdo by mel jit primeji za pravdou evangelia nez "namestek"?], řekl jsem Petrovi přede všemi [...]"

Pavel tady velmi ostře "Náměstkovi Krista" odporuje V TEOLOGICKÉ OTÁZCE. Sám staví VLASTNÍ teologii a obhajuje ji proti Petrovi. Úspěšně.

Podobně se problém řeší na "apoštolském sněmu" - demokraticky, jednáním (alespoň tak to tedy líčí Lukáš, kdo ví...). "Náměstek" o ničem autoritativně nerozhoduje. Jeho úloha je v podpoře a posilování víry bratrů...

A mimo jiné - "Náměstek" je často popisován jako ten, kdo Ježíše nechápe :) - viz např. Mt16,23 ("Jdi mi z cesty, satane"!!); L9,33; L22; J 13, 7nn; J13,36nn; J 18

A jak se chápe ve vztahu k bratřím sám Petr? "Když chtěl Petr vejít, vyšel mu Kornélius vstříc, padl na kolena a poklonil se mu. 26 Ale Petr jej přinutil vstát a řekl: 'Vstaň, vždyť i já jsem jen člověk.' (Sk 10,26)

A jeden z nejstarších úryvků z Pavlova pera: "Dověděl jsem se totiž o vás z domu Chloé, bratří, že jsou mezi vámi spory. 12 Myslím tím to, že se mezi vámi říká: Já se hlásím k Pavlovi, já zase k Apollovi, já k Petrovi, já ke Kristu. 13 Je snad Kristus rozdělen? Což byl Pavel za vás ukřižován? Nebo jste byli pokřtěni ve jméno Pavlovo? [...] Když se jeden z vás hlásí k Pavlovi a druhý k Apollovi, neznamená to, že jste lidé světa?" [1K1.3]

A na konec to nejdůležitější (důvod, proč dál v této diskusi nehodlám pokračovat):

"Vy jste byli povoláni ke svobodě, bratří. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe, ale služte v lásce jedni druhým. 14 Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého! 15 Jestliže však jeden druhého koušete a požíráte, dejte si pozor, abyste se navzájem nezahubili." [Ga 5,14]

slavomíře K.
([nezadáno], 21.08.2006 09:24:27)

Špatně jste si prolistovala Nový zákon.
Zkuste Jan 21, 15-19, Matouš 16, 18-19.

Dobrý vtip!
([nezadáno], 18.08.2006 15:19:44)

Co se mne týče, pak se počítám z přesvědčení ke starokatolickému společenství. Věřím, že toto musí plnit nějaké vyšší, jemu určené poslání, a to sice trojí:
a) Podávat svědectví pro církevní pravdu a proti novým bludům o papežské univerzální moci a neomylnosti...
b) Druhým posláním starokatolického společenství je v mých očích pozvolna a s postupným pokrokem představovat starou, ještě nerozdělenou a více konformní církev, očištěnou od šílenství bludů a pověry.
c) S tím souvisí její třetí poslání, totiž sloužit jako nástroj a zprostředkující článek budoucího velikého znovusjednocení rozdělených křesťanů a církví...

Tema do diskuse
(Mirek, 18.08.2006 09:46:28)

Jelikoz sem se asi divate casteji nez do diskuse, upozornuji, ze jsem vlozil nove - a dulezite - diskusni tema, kouknete na nej.

... pokracovani:)
(vladka, 12.08.2006 20:33:38)

V pokore se sklanime pred Bozi laskou, protoze sami mame dost problemu s prijimanim ostatnich takovych, jaci jsou. Ale to je znakem obecne lidskym. Nicmene ti, kteri se Bozi laskou nechaji inspirovat i v cinech, nejen ve slovech, jsou pro ostatni vzdy daleko atraktivnejsi. Protoze to je tezke a neni to samozrejmost. Proto pokud nebudeme milovat, nebo se o to alespon z veskere sve sily snazit, nebudeme tem hledajicim ukazovat pramen prave lasky. Nebudou se potrebovat divat na nas, pokud se budeme nenavidet, toho maji dost ve svete. A tedy se snazme. Verim, ze kazdy z vas pochopil aspon cast toho, co jsem se tu ponekud chaoticky pokusila rict. Dekuji za pozornost:)

Dear John
(vladka, 12.08.2006 20:21:15)

Aneb mily Dzone, jak zacinaji dopisy americkych divek kdyz davaji sbohem svym milym... Ale to s tim nema nic spolecneho. Ja vim, ze to bude znit satanisticky, ale nejsme vsichni stejni, proto se nehrneme vsichni do stejne cirkve. S tim, ze cirkev bude rozmanita, se pocita uz od jejiho samotneho pocatku. Uznavam, ze Vase pripominky jsou zabavne a jsou centrem deni v teto navstevni knize, ale obavam se, ze myslici jedince, at uz verici, nebo ateisty, od setkani s tou pravou Cirkvi spis odradi. Opravdu chcete prihravat nevinne ovecky nam levym a hazardovat tak s jejich spasou? Vsechny Vami zminovane satanisticke cirkve, jako my nebo evangelici, se vyznacuji vstricnosti k prichozim a toleranci ruznych nazoru. Ze ve stredu nasi viry stoji trojjediny Buh a Jeho milosrdenstvi a laska, je samozrejme. Ale je to zaroven charakteristikou vsech krestanskych cirkvi a cirkvicek, proto neni treba to uvadet jako znak nasi odlisnosti od ostatnich. V pokore se sklanime pred Bozi laskou, protoze sami mam ... [zkráceno]

Džonovi
(slavomira K, 12.08.2006 16:58:48)

uplne zufalo som prelistovala Novy zakon, hltala som ho, az som takmer zodralal stranky a vies co som zistila? Ze Kristus nijakeho namestnika nikdy nemal!!!
K cirkvi co tvrdi, ze maju namestnika Kristovho urcite nikdy nepojdem, dik za varovanie...

Ano
(Džon, 03.08.2006 17:01:07)

Vraťte se a nehrajte komedii! Chcete lákat neviné duše? Co máte společného s katolicismem? Katolíci žehnají homosexuálním párům a "světí" ženy? Víte, že vaše svěcení jsou přinejmenším pochybná? Víte, že Církev, která je jedna se vyznačuje jednotou s náměstkem Krista - papežem? Víte, že je to jedna ze známek Církve Kristovy? Kristovy příkazy jsou pro Vás tak těžké, že schvalujete, kde jakou neřest?

Omluva
(autor, 30.06.2006 16:01:57)

Omlouvám se, jsem strašně ožratý, což vysvětluje jak mé zblouzení na tuto satanistickou stránku, tak to, že jsem se podepsal prvním legračním jménem, které jsem u vás zahlédl... omluva tedy jakémusi nostalgickému panu Štampachovi, kterému jste dobře neučinily... vzkaz je stejný a střízlivý: vraťte se a nehrajte komedii!

Odpadlíci
(Ivan Štampach, 30.06.2006 15:50:49)

Omlouvám se, ale nevěděl jsem, co píši: jste odpadlíci! Navraťte se do lůna Církve svaté, tj. římskokatolické.

Sranda
(starokatolík, 15.06.2006 13:08:42)

Je to všechno sranda a taky trochu k pláči, co tady čtu... Taková směšná církvička...

Pěkné stránky, trocha nostalgie...
(Ivan Štampach, 07.06.2006 00:14:31)

Při hledání něčeho jiného mi shodou okolností vyhledavač přihrál Vaše stránky. Překvapily mne. Líbí se mi a vzbudily ve mně nostalgii. Mrzí mne, že jsem byl ze zajímavého starokatolického dění po krátké době vyšoupnut. Vzpomínám na život a službu ve starokatolickém prostředí v letech 2000 a 2001. Už je to bohužel dávno! Přeji vše dobré!

jeste jednou
(, 26.02.2006 22:24:03)

A kdyz jsem napsala, ze vase nazory vnimam jako rozumne a dala jsem to do uvozovek, neminila jsem tim zadne ironizovani. ted teprve chapu, ze to tak mohlo zapusobit.
Slo spis o relativizaci slova rozumne-rozumny.
Prozatim je mi vase mysleni spis sympaticke. ale zavery jeste delat nemuzu.

Dobry vecer
(minus_plus@centrum.cz, 26.02.2006 22:15:26)

Dobry vecer,
jen bych rada podotkla, ze muj vzkaz nemel byt zadnym konkretnim vyjadrenim k jakemukoli nabozenstvi.
To aby to nekdo nepochopil jako kritiku nebo priklon.
Pouze podeleni se o par pocitu.
Doufam, ze jsem nikoho neurazila.
A preju vam vsem pekny tyden.

Zmet znaku nebyla ode mne:)
(minus_plus@centrum.cz, 26.02.2006 21:57:47)

Dobry vecer,
mate naprostou pravdu, ma reakce je zrejme na miste, na kterem jste ji nasel.
Tedy zmet znaku je asi nezname etymologie.

Reakce
(Administrator F, 26.02.2006 09:40:15)

Dobry den, Vasi reakci jsem hledal, ale na uvodni strane byla pouha zmet znaku, kterou jsem smazal. Reakci od Vas (?) jsem nasel v textech/ekleziologie/lifka-kdo jsou - tedy pokud je to ona ...

dobry den
(minus_plus@centrum.cz, 25.02.2006 12:46:49)

zdravim, omylem jsem svuj prispevek poslala jako reakci k uvodni strane (kdo jsme)
tak si to tam muzete precist, stoji-li o to nekdo:)

Hehe
(Walter, 17.02.2006 10:32:34)

Jej, tady si někdo hraje na katolíky ;o)

Novoroční prání
(´Marie ,Tábor, 30.12.2005 16:32:16)

Milí Brnáci.
Všechny Vás moc zdravím a v novém roce 2006 přeji hodně zdaví ,štestí a Božího požehnání .
P.S. máte opravdu zajímavé stánky

Diky, uz je to opraveno
(admin, 23.12.2005 14:29:35)

Diky za pripominku, po odladovani stranek jsem zapomel "test" odstranit, ted uz by melo byt vse v poradku.

P.S. dik za pochvalu :)

Pekne stranky, ale nevalidni
(Jura, 22.12.2005 10:29:37)

AHoj,
stranky jsou pekne i pekne napsane, validni ale kazdopadne nejsou, prosim autora, aby vyzkousel linky na validator. Pozn. myslim ze autor zapomnel na retezec "test:" generovany jeste pred document typem...

co je ta prava cirkev
(Slavomira K., 20.11.2005 23:22:09)

Starokatolíci vraťte se zpátky do lůna Církve pravé!
V Kristu Králi
Jiří Stodola


Mily pan Stodola.
Dnes mam velmi zly den, tak len poviem. Ak ma byt tou jedinou pravou cirkvou RKC, tak po tych skusenostiach, co z nej mam, nech ju vezme cert aj so vsetkymi, ktory maju tendenciu znasilnovat inych k obrateniu sa na tu "pravu vieru".
tschuss

Potírání zla
(AS, 16.11.2005 22:22:15)

Milý bratře, chcete-li potírat zlo, jste možná na špatné webové adrese. Je mnoho duchovních Vaší církve, kteří przní malé děti (poslední skandál v Irsku - tisíce obětí), předtím v rakouském kněžském semináři, léta v USA, kde hřeší kněží i biskupové a sami dohromady. Myslím, že bude záslužnější, když si nejdete jejich webové stránky a budete jim tam kázat, jak řekl Reginald Dacík, církev ví, že nebude konati dobro, nebude-li potírati zlo. Tak ho potírejte ve svých řadách a držte se slova Kristova o tom, že někdo vyjímá třísku z oka bratra, ale trám ve svém oku nevidí.

Poslední vstup
(JS, 16.11.2005 16:27:04)

Dnes je každý, kdo odmítá vést ekumenický dialog se satanisty, fundamentalistou - díky, že mi tak lichotíte. Pane, Vaše tvrzení nemáte podložené jediným argumentem: Kde koho urážím? Kde porušuji listinu základních práv a svobod? Kde koho špiním? Z čeho soudíte, že nerozumím teologii, dopustil-li jsem se nějakých chyb, pak mne opravte, vyvraťte mi má tvrzení. Takhle se vede diskuze, z níž mne vyřazujete ("s Vámi opravdu nemá cenu diskutovat"), protože mám jiné názory, které se dají vyjádřit slovy Reginalda Dacíka: "[Církev] ví, že nemůže konati dobro, nebude-li potírati zlo, a proto nemůže hlásati evangelium, aniž by bojovala proti bludu." Vy však, kteří jste ústupní v zásadách, jste neústupní v praxi, o čemž svědčí Váš vzkaz, který by byl omluvitelný jako ústní výbuch vzteku - v psané podobě působí dosti směšně. Díky za prostor na Vašich stránkách. Nemusíte mne odpovídat, já opravdu o žádnou diskuzi nestojím, protože nejsem teolog.

Panu Stodolovi
(AS, 16.11.2005 11:59:46)

S Vámi opravdu nemá cenu diskutovat. Jednak nejste teolog a potom jste fundamentalista stejný jako jsem se setkal např. u Svědků Jehovových. Prosím, abyste neurážel pořád členy jiných církví, protože byste se tím mohl dostat do křížku s litinou práv a svobod. My Vám tady na stránkách naší církve dáváme prostor a Vy jen špiníte a dštíte síru jako ve středověku. Použiju-li Váš slovník, vyzývám Vás: vraťte se, vy neokatolíci do lůna starokatolické církve, jinak zahynete a budete hořet smolou pekelnou. To to krásně zní, že? To je plné křesťanské lásky, že? Nepleťte se do teologie, ktré nerozumíte....A pokud sem přijdete, chovejte se slušně jako na návštěvě. Nikdo tady není zvědavý na Vaše fundamentalistické výlevy. Jak to řekl Tomáš Halík - To jsou lidé, kteří by vás upálili na hranici, ale z lásky by vám na popraviště donesli svačinu....

Ad: apoštolská posloupnost
(JS, 16.11.2005 10:01:22)

Nepopírám apoštolskou posloupnost katolických kněží předtím, než se stali "starokatolíky." Problém není v posloupnosti, ale v platnosti svěcení uskutečněných po schizmatu. Neplatná svěcení samozřejmě přeruší apoštolskou posloupnost. Netvrdím (a nikde jsem netvrdil), že všechna starokatolická kněžská svěcení jsou neplatná, ale že tam chybí jistota především díky zcela odlišnému pojetí kněžství, které například umožňuje "svěcení" žen - ženu opravdu nelze platně vysvětit na kněze! Takže nic nádherného v genealogii starokatolických biskupů nespatřuji, to co má smysl u kněží římskokatolických, u starokatolických možná dávno smysl pozbylo. A vůbec mě nic nepřivádí v úžas. Víte, nechci studovat "starokatolicismus", chtěl jsem před ním jen některé lidi, kteří si neuvědomují jeho nesmyslnost, varovat. Jeden z mých přátel se chtěl nechat pokřtít, aniž by měl nějaké eklesiologické znalosti; lekl jsem se, když mne sdělil, že ho lákají starokatolíci, protože vyzávají původní katolicismus. Usoudil t ... [zkráceno]

Oprava
(AS, 15.11.2005 22:35:59)

Máme starokatolici-tabor.wz.cz

Apoštolská posloupnost u starokatol ... [zkráceno]
(AS, 15.11.2005 21:49:07)

Milý pane Stodolo, nevím jak moc jste studoval apoštolskou posloupnost, ale já se tomu věnuji soustavně od roku 1985. V současné době funguje na stránkách, papežem Janem Pavlem II. zřízených genealogie všech biskupů světa žijících i zemřelých. Tam se dočtete, že veškerá biskupská posloupnost 97% všech současných žijících biskupů (jak u nás, tak třeba i toho současného římského) vede ke kardinálovi Rebibovi, nar. 1505. jeho světitel není znám! Neví se , jak to dál vede! A víte co je zajímavé? Že všechna biskupská svěcení starokatolíků, počínaje prvním utrechtským starokatolickým biskupem vedou - ke kardinálovi Rebibovi! To je nádhera, co? Popíráte tedy apoštolskou posloupnost římsko-katolické církve, kyž ji má stejnou se starokatolickou? A další úžas: apoštolská posloupnost biskupa Felixe Davídka vede - k Rebibovi. Nejjistější ji tedy mají pravoslavní a anglikáni, kteří jsou do 8. století. Než něco začnete tvrdit, tak si to, prosím prostudujte.

Pozdrav z Tábora
(Alois Sassmann, 15.11.2005 21:38:34)

Milí Brňáci! Máte hezkou webovou stránku! Již jsme na ni dali odkaz i na našich farních stránkách www.starokatolici-wz.cz
Je vidět, že jste na tepu doby a že Rosťa je moderní pastorační farář!


(Joel, 15.11.2005 18:45:04)

Dobrý stránky, dík za info z Vašešho sboru. Rosťo Tobě i celému společenství přeji hojnost B-žího požehnání.

Ad: Jen tak na ně
(-JJS-, 14.11.2005 09:22:29)

K třetí kapitole Janova evangelia.
Pán Ježíš hovoří o znovuzrození, farizej Nikodém nechápe, jak se může znovu narodit, jak se může znovu vrátit do lůna matky. Myslí tím totiž znovuzrození v přirozeném řádu. Pán Ježíš však mluví o řádu nadpřirozeném, k němuž člověk není od přirozenosti disponován a musí se tedy znovuzrodit z vody a z Ducha, tím nabyde tzv. milost posvěcující, to znamená trvalou dispozici k nadpřirozenému životu, tedy jistou účast na boží přirozenosti. Milost posvěcující se řádně získává křtem svatým (proto zrození z vody)a ztrácí se těžkým hříchem. Znovu ji může člověk nabýt svátostí pokání. Bendy, díky za přání, doufám, že jsem na dobré cestě: pokřtěný jsem a ke svátosti pokání chodím pravidelně. Starokatolíci jsou na tom hůř, u nich se dá o platnosti přinejmenším svátosti pokání (jejich kněží zřejmě nemají apoštolskou posloupnost) pochybovat. V lůně Církve pravé by měli jistotu, proto to volání k návratu do jejího lůna.
V Kristu Učiteli
JJS

Jen tak na ně!!!
(bendy, 10.11.2005 20:34:03)

Myslím , že podobný problém z návratem do lůna řešil už Nikodém(Jan 3,1-17.,)a ejhle Ježíš na to: Z vody a Ducha. Tož to vám Jiří taky přeju. Jinak kluci ušatý (holky vlasatý) máte ten web docela hezoučkej... so far so good....

Pokračování 2...
(Jiří Stodola, 10.11.2005 10:09:24)

Jediná možnost, jak vzít osud do vlastních rukou je - opustit herezi.
Ad odstavec 5) Cílem ekumenismu je návrat zbloudilých do pravé Církve Kristovy. Stačí udělat jediný krok. Vyzývám vás tedy Staro"katolíci": Vraťte se zpátky do lůna Církve Kristovy, mimo niž není spásy.
Kromě těchto dílčích chyb postrádám na letáku skutečnou deklaraci toho, že Starokatolíci jsou křesťané. Kde je zmínka, že věří v jednoho Boha ve třech osobách - Otce, Syna a Ducha svatého, v boží spravedlnost, ve vtělení druhé božské Osoby, v nesmrtelnost lidské duše a nutnost boží milosti ke spáse? Tohle je třeba místo eklesiologických bludů vyznat před světem. Obávám se, že zmínka o tom, že se Starokatolíci přiznávají (jako k nějaké vině?) k apoštolskému vyznání víry, aby se mohli nazývat křesťany, nestačí. Dnešní doba nezná apoštolské vyznání víry a za křesťany označuje i ty, kdo nevěří v Kristovo božství.

Pokračování...
(Jiří Stodola, 10.11.2005 10:07:42)

Raději pokračování své kritiky letáku "Kdo jsou starokatolíci sem vložím, aby návštěvník Vašich stránek si raději nic nedomýšlel.
...(Pokračování záznamu ne Všichni jsme takoví)
Mezi tradicí katolického západu (předpokládám, že je myšleno učení Svaté církve římské) a biblickou zvěstí není žádný rozpor. Je tedy úplně nesmyslné ji podrobovat "biblické kritice".
Ad odstavec 2) Místní, partikulární církve, jsou vždy podřízeny římskému biskupovi, v opačném případě není možné možné hovořit o církvích, ale o sektách. Příkladem místní církve je např. římskokatolická diecéze.
Ad odstavec 3) Biskupská svěcení vyžadují apoštolskou posloupnost, která je v případě Starokatolické sekty již zřejmě ztracena. O tom, v co se má věřit, protože je to pravda, nerozhoduje žádný člověk, ale Bůh, který to jasně zjevil. Obávám se, že Bůh není nakloněn demokratickému dialogu s hříšníky o vlastních slovech.
Ad odstavec 4) Osud všech schizmatů a herezí je vždy stejný: svou vlastní silou se zničí. Jediná m ... [zkráceno]

Výzva k návratu
(Jiří Stodola, 10.11.2005 09:55:34)

Laudetur Jesus Christus!
Díky za odpověď, příliš jí nerozumím, ale o to nejde, já jsem ani žádnou odpověď neočekával vzhledem k tomu, že jsem se na nic neptal (možná trochu ano, jinak bych sem znovu nezavítal). Chci jen potvrdit, že jsem opravdu Jiří Stodola z FFMU. Odkaz na stránky www.cormier.cz zatím odstraňovat nebudu, citovaná věta ještě nic nesvědčí o falešném pojetí ekumenismu. Já také neodmítám komunikovat s těmi "nepravověrnými", jinak bych nenavštívil Vaše stránky.
Důležité je, jakým jsem veden cílem. Proto znovu opakuji svou výzvu: Starokatolíci vraťte se zpátky do lůna Církve pravé!
V Kristu Králi
Jiří Stodola

RE: Ne všichni jsme takoví
(Mirek, 09.11.2005 19:11:28)

Děkujeme za návštěvu na našich stránkách. Jelikož sem leták přivedl i Vás, považujeme jej za úspěšný ;)

Předně bych se chtěl omluvit, že Váš příspěvek byl bez varování automaticky zkrácen, s čímž jste samozřejmě nepočítal - zapomněl jsem na stránky umístit varování... Chyba už je opravena.

Jinak s dívkami to jako normální muži zkoušíme ještě pořád a naše zalíbení v sobě navzájem pramení z téhož jako nejspíše i Vaše zalíbení v nás - z křesťanské vzájemnosti a lásky (viz Vaše "snažím se milovat bludaře" ;)

-- Pro všechny případy upozorňuji na některé chyby vyskytující se v letáku.
Doufám, že ne pravopisné! I když jako NEVZDĚLANÍ odpadlíci bychom si mohli dovolit i je, ne? :)

-- Jsem si vědom, že budu nařčen z toho, že jsem netolerantní k cizím názorům.
Náš webový systém sám zamezil možné příčině :) (nebo žeby opět Bůh prokázal svoji náklonnost k "nepravověrným" milosrdným proti "zaručeně pravověrným" netolerantním?)

Jinak o historii SKC (kterou jste bohužel stihnul jen naťuknout) se případný zájemce dočte dost v některé z knih odkazovaných na stránce http://starokatolici-brno.org/?acc=tex_knihy a později i v článcích, které budou publikovány na těchto stránkách.

...a to, co je "mezi tradicí", si bude muset návštěvník našich stránek domyslet sám :)

Přeji Vám pěkný den v přítomnosti Živého Boha, jehož Církev se zcela jistě uskutečňuje i v církvi římskokatolické :)

P.S. anonymita Internetu mi neumožňuje zjistit, zda jste J.S. z FFMU (http://mujweb.cz/www/jjstodola/?X). Pokud ano, doporučuji Vám odstranit odkaz na organizaci, stranící bludařům: "Tak se toto 'Brněnské angelikum' stává vyhlášeným místem setkávání křesťanů, ale také lidí upřímně hledajících pravdu. Toto sdružení je ekumenicky otevřeno všem křesťanům dobré vůle." (http://www.cormier.cz/) :))

Ne všichni jsme takoví
(Jiří Stodola, 08.11.2005 15:16:11)

Leták "Kdo jsou starokatolíci?", jak jeho autoři sami přiznávají, je velice nepovedený. První strana skládající se z fotografií připomíná spíše fotopříběh z časopisu pro náctileté, ve kterém dva chlapci, kteří, ač to nejprve zkoušeli jako normální muži s dívkami, nakonec našli zalíbení jeden v druhém. Nepovedenost druhé strany je poněkud závažnějšího charakteru. Jedná se o soubor bludů, na které chci upozornit. Stává se totiž, že pravověrní křesťané bývají se sektáři všelijakého druhu házeni do jednoho pytle a že tvrzení nějaké skupinky nevzdělaných odpadlíků bývá ztotožňováno s učením Církve. Pro všechny případy upozorňuji na některé chyby vyskytující se v letáku. Jsem si vědom, že budu nařčen z toho, že jsem netolerantní k cizím názorům. Ano, k bludům jsem poměrně netolerantní, i když se snažím milovat bludaře.

Ad odstavec 1) Starokatolíci jsou sektou, která se od jediné pravé Církve Kristovy, která se uskutečňuje v církvi římskokatolické, vydělila kolem roku 1870. Mezi tradicí k ... [zkráceno]

Dobrý
(Řehoř, 07.11.2005 21:26:18)

Hodně požehnání ve službě na internetu.Zdraví Pacov a Pelhřimov

Jsou pěkný
(Koláček, 04.11.2005 19:34:18)

Fakt se povedly. Moc pěkný.

Pozdrav, blahopřání a dík
(Dušan, 04.11.2005 10:41:00)

Gratuluji ke skvělým stránkám a děkuji všem, kteří se na jejich tvorbě podíleli. Zdravím Rosťu a všechny v Brně a přeji vše dobré od Pána!
Váš +Dušan

Pozdrav
(Rolo, 03.11.2005 19:09:16)

Farní obec ve Varnsdorfu zdraví Brno a mons.Rostislava Karla. Stránky jsou moc fajn!!!

Doporučujeme: Firefox, 1024x768@16bit
Webmaster

Valid XHTML 1.0!

Valid CSS!